Коли найкраще купити зимові шини?

10.12.2022

Чомусь холод завжди наступає раптово, коли найменше цього очікуєш, тому автомобілісти повинні заздалегідь подумати і купити на в інтернет-магазині MasterShina.com зимові шини. Це дуже важливо своєчасно перейти на зимові шини, оскільки наслідки їзди на літній гумі взимку можуть бути дуже сумними. Так, у правилах правил дорожнього руху не йдеться про конкретні часові рамках, тому зимову гуму кожен автомобіліст має право поставити тоді, коли хочеться йому. Але тут потрібно звертати увагу на погодні умови, і бути напоготові, щоби при погіршенні умов відразу ж відвести автомобіль на сервіс.

Насправді наявність чи відсутність закону, який би регулював заміну гуми, не відіграє особливої ролі. Кожен автомобіліст, чи це досвідчений водій чи новачок повинен подбати про свою безпеку на дорозі та купити шини, які будуть відповідати погодним умовам. До того ж, варто подумати і про тих випадкових людей, які опиняться з Вами на одній дорозі – за їхню безпеку та збереження здоров’я також треба подумати.

Не всі водії можуть похвалитися тим, що своєчасно займаються заміною зимової гуми. Найчастіше цей процес затягується до останнього, тим самим збільшуючи ризик виникнення небезпечних ситуацій на дорозі. І дуже сумно, якщо таке легковажне рішення призводить до найважчого результату – людських жертв.

Чому важливо придбати саме зимові шини? Справа в тому, що літня гума зовсім не передбачає експлуатацію в холодну пору року, вона просто «дубеє» на холоді і перетворюється на щось дуже слизьке та небезпечне. Зчеплення таких покришок практично дорівнює нулю, особливо якщо дорога покрита тонким і практично невидимим шаром льоду. Автомобіль може занести в невідповідний момент, і дуже добре, якщо все обійдеться.

Фахівці рекомендують проводити заміну літньої на зимову гуму, якщо середньодобова температура повітря опускається нижче +7 градусів за Цельсієм. Тобто наявність снігу зовсім не обов’язково для того, щоб міняти зимові шини, навіть холодна температура без опадів уже вважається непридатною для літньої гуми.

Можна піти і іншим методом, і просто замінити літні на зимові шини за календарем – спочатку жовтня переходити на зимову гуму, а у квітні переходити на літню. Таким чином, водій заздалегідь підготувався до холодів та закрив питання із зимовою гумою. І не переживайте, зимові шини вже точно не «зітруться» і не вийдуть з ладу за один сезон.